5. liga: Kopie předešlé sezóny
Ač po podzimní části ztrácela Nová Ves z druhého místa na vedoucí Bedřichov osm bodů, dokázala na skvělé jarní vlně přece jen doplout k mistrovskému titulu. Možnost okusit na vlastní kůži divizní soutěž však klub odmítl, a vstupenku do čtvrté nejvyšší soutěže tak získal druhý Bedřichov. A po této dvojici nenásledoval v tabulce nikdo jiný než Okříšky. S lehkou nadsázkou by se dalo říct, že by se na okříšské umístění do třetího místa dalo před následujícím ročníkem vsadit. Stálice nejvyšší krajské soutěže patří v posledních třech sezónách mezi nejlepší tři mančafty soutěže, což dokládá také tabulkové postavení. Historicky nejúspěšnějšího umístění dosáhli okříšští fotbalisté před dvěma lety, kdy s jednapadesáti body skončili na druhém místě za postupující Foškou. A po loňském třetím místě nyní opět přišla bronzová pozice.
K letošnímu třetímu místu dopomohla Okříškám jarní bodová jízda. Během prvních osmi utkání nepoznal tým přemožitele (pět výher a tři remízy) a vítězný pokřik dokonce zazněl i na hřišti postupujícího Bedřichova. Stopku jarně obrozeným Okříškám vystavila až první Nová Ves. Navíc okříšští fotbalisté, již nastoupí už do dvaadvacáté sezóny v krajském přeboru, patří mezi týmy s nejlepší defenzivou. Méně než třicet dva branek, kolik mají Okříšky a Bystřice nad Pernštejnem, obdržel pouze mistr kraje s třiceti inkasovanými góly. Na druhé straně hřiště se zase nejvíce vedlo Marku Hobzovi s dvanácti góly. Útočné eso jménem Vojtěch Bence totiž strávil podzimní část ve Velké Bíteši. Do Okříšek se vrátil až na jaro a přinesl svému mateřskému klubu osm gólů.
Podobně jako Okříšky i Šebkovice téměř kopírovaly loňskou sezónu. Když se oddíl roku 2024 navrátil po třech letech do nejvyšší krajské soutěže, umístil se ve středu tabulky na sedmém místě. Na těchto poměrně klidných vodách plula zeleno-žlutá kocábka také letos, až zakotvila na místě osmém. Navíc s krásně vyrovnanou bilancí - 10 proher, 6 remíz a 10 porážek. Nutno ale podotknout, že zejména na jaře zápolilo mužstvo se značným počtem marodů. Soupeřům z ostatních klubů jistě výjezdy do Šebkovic příliš nevoněly. Během celého ročníku zde uspěly pouze Žirovnice, Nová Ves a Stará Říše. Například dnes už divizní Bedřichov se odsud poroučel s vysokým debaklem 5:1. Své gólové příděly si ale během sezóny hráči Šebkovic rozdělili téměř rovným dílem. Po sedmi gólech zaznamenali Martin Rygl s Tomášem Rotačkou, o branku méně Tomáš Hobza a s pěti trefami zakončili ročník Václav Říha s Matějem Pánkem.
