Fotbalové návraty: Remízová sbírka Fošky, okříšský standard a rozdílový Šamánek

Profilovka
před 1 hodinou
Horácké noviny, 25. 6. 2026

5. liga: Kopie předešlé sezóny

Ač po podzimní části ztrá­cela Nová Ves z druhého mís­ta na vedoucí Bedřichov osm bodů, dokázala na skvělé jarní vlně přece jen doplout k mi­strovskému titulu. Možnost okusit na vlastní kůži diviz­ní soutěž však klub odmítl, a vstupenku do čtvrté nejvyšší soutěže tak získal druhý Bedřichov. A po této dvojici nenásledoval v tabulce nikdo jiný než Okříšky. S lehkou nadsázkou by se dalo říct, že by se na okříšské umístění do třetího místa dalo před ná­sledujícím ročníkem vsadit. Stálice nejvyšší krajské sou­těže patří v posledních třech sezónách mezi nejlepší tři mančafty soutěže, což doklá­dá také tabulkové postavení. Historicky nejúspěšnějšího umístění dosáhli okříšští fot­balisté před dvěma lety, kdy s jednapadesáti body skončili na druhém místě za postu­pující Foškou. A po loňském třetím místě nyní opět přišla bronzová pozice.

K letošnímu třetímu místu dopomohla Okříškám jarní bodová jízda. Během prvních osmi utkání nepoznal tým přemožitele (pět výher a tři remízy) a vítězný pokřik do­konce zazněl i na hřišti postu­pujícího Bedřichova. Stopku jarně obrozeným Okříškám vystavila až první Nová Ves. Navíc okříšští fotbalisté, již nastoupí už do dvaadvacáté sezóny v krajském přeboru, patří mezi týmy s nejlepší defenzivou. Méně než třicet dva branek, kolik mají Okříšky a Bystřice nad Pernštejnem, obdržel pouze mistr kraje s třiceti inkasovanými góly. Na druhé straně hřiště se zase nejvíce vedlo Marku Hobzovi s dvanácti góly. Útočné eso jménem Vojtěch Bence totiž strávil podzimní část ve Velké Bíteši. Do Okříšek se vrátil až na jaro a přinesl svému mateř­skému klubu osm gólů.

Podobně jako Okříšky i Šebkovice téměř kopíro­valy loňskou sezónu. Když se oddíl roku 2024 navrátil po třech letech do nejvyšší krajské soutěže, umístil se ve středu tabulky na sedmém místě. Na těchto poměrně klidných vodách plula zeleno-žlutá kocábka také letos, až zakotvila na místě osmém. Navíc s krásně vyrovnanou bilancí - 10 proher, 6 remíz a 10 porážek. Nutno ale po­dotknout, že zejména na jaře zápolilo mužstvo se značným počtem marodů. Soupeřům z ostatních klubů jistě výjez­dy do Šebkovic příliš nevoně­ly. Během celého ročníku zde uspěly pouze Žirovnice, Nová Ves a Stará Říše. Na­příklad dnes už divizní Be­dřichov se odsud poroučel s vysokým debaklem 5:1. Své gólové příděly si ale během sezóny hráči Šebkovic roz­dělili téměř rovným dílem. Po sedmi gólech zazname­nali Martin Rygl s Tomášem Rotačkou, o branku méně Tomáš Hobza a s pěti trefami zakončili ročník Václav Říha s Matějem Pánkem.



Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.

Přihlaste se k odběru zpráv do e-mailu, ať víte o všem důležitém.