Do práce na kole přilákalo v Jihlavě 546 účastníků

Profilovka
před 1 hodinou
Do letošního ročníku výzvy Do práce na kole se v Jihlavě zapojilo 546 lidí ze 46 firem a organizací. Cílem akce je podpořit šetrnou dopravu a omezit zbytečné cesty autem.

 
Do práce na kole

 

Květnová celorepubliková kampaň a soutěž „Do práce na kole“ proběhla v Jihlavě již počtrnácté. Letos se zúčastnilo 546 zájemců rozdělených do 195 týmů ze 46 zapojených firem a organizací. Ti se v průběhu celého května přepravovali na vlastní pohon, a to zejména do práce a z práce. Většina zúčastněných k přepravě využívala kolo, zaznamenávají se však i cesty pěšky.

„Mám velkou radost, kolik Jihlavanů se do výzvy každoročně zapojuje. Nejde jen o kilometry, ale hlavně o změnu každodenních návyků – ukazujeme si, že i běžné cesty do práce a z práce lze zvládnout šetrněji k sobě i k městu. Každý, kdo vymění auto za kolo nebo chůzi, reálně ulevuje městskému provozu. Znamená to o jedno auto méně v ulicích a často i jedno volné parkovací místo navíc pro ty, kteří auto skutečně potřebují. Děkuji všem účastníkům, firmám i organizátorům za energii, kterou do akce vkládají, a věřím, že si část z květnové zkušenosti přeneseme i do dalších měsíců,“ říká náměstek primátora Petr Piáček.

I proto je hlavní oceňovanou soutěžní kategorií pravidelnost týmů, kdy se pomyslnou laťku na úrovni 66,6% podařilo překonat hned 95 týmům. V kategorii pravidelnost jednotlivců se pak do slosování o ceny kvalifikovalo 364 účastníků.

Díky partnerům byly ve hře nejen hodnotné ceny, pro ty, kteří splnili výzvu v pravidelnosti, ale také realizované akce pro všechny zájemce zdarma. Tentokrát byla možnost se svým týmem zajít na hospodský kvíz, bowlingový turnaj, připojit se ke komentované procházce městem nebo si užít zasloužený relax ve Vodním ráji.

Vyhlášení výsledku spojené s losováním cen proběhlo 9. června. Firmy, ze kterých se zapojilo nejvíce účastníků, se tentokrát seřadily v pořadí Bosch Powertain, Nemocnice Jihlava, Gordic, Magistrát města Jihlava a Moravské kovárny.

Celá akce je realizována s podporou Statutárního města Jihlava v rámci projektu Zdravé město a organizátorem je jihlavský spolek SLIBY-CHYBY.

 


Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.

Přihlaste se k odběru zpráv do e-mailu, ať víte o všem důležitém.