Ano, tým jsem převzal po Pavlu Bendovi a je pravda, že nebylo úplně mnoho věcí, na které bylo potřeba se zaměřit, protože jsme směrem k hráčům i celkově k týmu neustále probírali řadu témat a na spoustu věcí máme podobný náhled. V podstatě jsem tedy pokračoval v tom, co měl tým už nastavené, ať už se to týkalo herního rozestavení, způsobu hry atd. Hlavním cílem bylo dát větší prostor hráčům, kteří na podzim neměli tolik herního vytížení. Nahrála tomu i skutečnost, že se během zimní přípravy a jarní části posunula značná část hráčů do vyšší kategorie. Zároveň jsme chtěli dát prostor i mladším perspektivním hráčům z kategorie U16, kteří si o něj během podzimní části svými výkony řekli.
Když to vezmu od začátku, zimní příprava byla z mého pohledu celkem vydařená, zejména díky tomu, že se dařilo dávat prostor všem hráčům. I během tohoto období však došlo k několika hráčským přesunům mezi kategoriemi a nebyl úplně prostor vše týmově sladit. Pro mě jako trenéra této kategorie to ale není zásadní. Důležité bylo, že jsme neustále pracovali na individuálním rozvoji hráčů. V prvních pěti kolech se nám nedařily první poločasy a i přes velmi dobré výkony ve druhých půlích se nám už nedařilo utkání výsledkově dotáhnout. Klíčová byla trpělivost a víra v hráče. Věřili jsme, že tuto sérii zlomíme, protože naše výkony byly kvalitnější, než odpovídaly výsledky. To se nám podařilo právě v 6. kole proti Slavii Praha.
Občas se bohužel tyto nepříjemné situace stávají, i když nejsou příliš časté. V tomto případě šlo opravdu o vážné zranění. V dohrávaném utkání jsem přímo mluvil se sparťanským hráčem a naštěstí vše dopadlo ještě dobře vzhledem k tomu, jak zranění na první pohled vypadalo. Vážná zranění jsem ve fotbale zažil už několikrát a musím říct, že vždy záleží na konkrétní situaci a je potřeba zvážit další postup. V tomto případě, zejména s ohledem na mládežnickou kategorii, bylo rozumné soupeři vyhovět a utkání dohrát v jiném termínu.
Jak jsem se už zmínil, značná část hráčů byla posunuta už na začátku zimní přípravy do U19 a někteří se svými výkony a kvalitou posouvali i během jarní části, takže moje odpověď na tuto otázku je, že minimálně dvě třetiny hráčů budou zkušenější, zodpovědnější a rozhodně se ve starším dorostu prosadí. K tomu se nám podařilo dát větší prostor hráčům, kteří toho na podzim tolik neodehráli, a jejich výkonnost i kvalita šly také nahoru, takže je otázkou, kdy během nové sezóny promluví do kádru U19. Tento ročník má velkou kvalitu a je od začátku dobře vedený a nastavený, takže věřím, že o některých z nich brzy nejen uslyšíme, ale i je uvidíme v týmu dospělých.
Samozřejmě tato situace vždy zamrzí, ale je to fotbalový život a naším cílem je vytvořit pro hráče takové podmínky, abychom se co nejdříve vrátili zpět do nejvyšší soutěže. Chceme hráče rozvíjet tak, aby byli konkurenceschopní ve svých kategoriích, a zároveň je postupně připravit na dospělý fotbal.
Během letního bloku musíme klukům co nejrychleji vštípit náš herní styl a principy, kterými se chceme prezentovat. V soutěži pak bude klíčové udržet stabilní výkonnost, zapracovat na detailech v taktice a postupně kluky připravovat na nároky mužského fotbalu.
Směřujeme
k týmu s jasným herním stylem a vítěznou mentalitou v každém zápase. Naším
hlavním cílem je vytvořit takové podmínky, aby se v tréninkovém procesu i v
zápase vždy posouvala hranice individuální kvality samotného hráče.


