Jarní část sezóny hodnotím pozitivně z hlediska herního projevu. Kluci aktivně přenášeli dovednosti z tréninku do utkání. Po celou dobu jsme se snažili prezentovat aktivním herním pojetím v obou fázích hry, což se nám celkem dařilo. Důkazem je i umístění v tabulce, kde jsme skončili na 3. místě. Negativem této sezóny byla zranění, která nás provázela po celou jarní část. Bohužel šlo i o vážnější zranění a někteří kluci nemohli měsíc až měsíc a půl trénovat ani hrát.
Nejlepší výkon kluci podali v dohrávaném utkání základní části se Zbrojovkou Brno. Byli jsme aktivní v obou fázích hry, soupeř byl velmi kvalitní a utkání mělo dobrou intenzitu. Navíc jsme dokázali proměnit vytvořené šance.
Zde musím uvést dva zápasy. Prvním bylo utkání s Artisem Brno. To jsme nezvládli po psychické stránce. Soupeř v něm musel zvítězit, aby si zajistil postup do nadstavbové části, a podle toho k němu také přistoupil. My jsme bohužel předvedli přesný opak. Mysleli jsme si, že vše půjde samo. Při hře bez míče v útočné i obranné fázi jsme byli všude pozdě, nehráli jsme důrazně a špatně jsme se rozhodovali na míči. Utkání jsme zaslouženě vysoko prohráli. Fotbal je v tomto spravedlivý a my jsme dostali zaslouženou lekci, že žádný zápas nesmíme podcenit.
Druhým bylo utkání v nadstavbové části se Zbrojovkou Brno. Sehráli jsme kvalitní první poločas, neproměnili šance a po vlastní chybě inkasovali. Druhý poločas jsme nezvládli v obranné fázi, ať už individuálně, nebo v součinnosti. Soupeř nás nemilosrdně trestal a zaslouženě zvítězil. Tento zápas nám ukázal, že bez zodpovědné obranné fáze nemůžeme konkurovat žádnému týmu.Nerad vyzdvihuji jednotlivce. Fotbal je týmový sport a každý z hráčů má v týmu i na hřišti své místo. Všichni kluci se snaží předvést to, co v nich je, s větším nebo menším úspěchem. Nejdůležitější jsou pro mě hráči, kteří se chtějí neustále zlepšovat v tréninku i v zápase a dávají do toho maximální úsilí.
Největší pokrok kluci udělali při nácviku útočných i obranných skupinových součinností, které se následně snažili přenést do utkání.
Jelikož jsme dorostový ročník mladších žáků a většinu sezóny jsme hráli menší formu 8 + 1 na zmenšeném hřišti, bude hlavním cílem v kategorii U14 adaptace na hru 10 + 1 na velkém hřišti. Dalším cílem bude zdokonalování herních dovedností jednotlivců i skupin s jejich přenosem do utkání.
Letní přípravu odstartujeme 13. 7. 2026 soustředěním v Budišově. Sehrajeme kvalitní přípravná utkání s Mladou Boleslaví a Českými Budějovicemi. Potkáme se i s týmy ze Slovenska – Senicí a Trenčínem. Zúčastníme se také kvalitně obsazeného turnaje v Hradci Králové.


