Vít Beneš se rozhodl pro návrat do Olomouce

Profilovka
před 1 hodinou
Defenzíva FC Vysočina v novém ligovém ročníku vkročí do nové éry. Po necelých dvou ročnících, kdy se opírala o velezkušeného Víta Beneše, se bude muset naučit fungovat bez něj. Sedmatřicetiletý stoper, který v jihlavském dresu vyběhl do 45 utkání, se rozhodl vrátit do Olomouce.

Vít Beneš před příchodem na Vysočinu strávil v dresu Sigmy takřka sedm let a nyní jej zlákal projekt jeho hráčského a mentorského zapojení do chodu třetiligové juniorky. „Víťovi náleží velké poděkování za služby, které FC Vysočina za rok a tři čtvrtě odvedl. Našli jsme v něm velmi dobrého fotbalistu a též skvělého člověka. Jeho osobnost s přesahem a charakterem nám bude velice chybět. Moc bych si přál, kdyby naši mladí hráči na sebe vzali alespoň část jeho opakovaně prokazované osobní odpovědnosti za výkony a úspěchy týmu. Jeho touhu vrátit se domů naprosto chápeme a vlastně nás těší, že jeho rozhodování nebylo vůbec snadné, protože se mu v Jihlavě líbilo. Oboustranně jsme si pomohli a snad i díky nám znovu získal velkou chuť do fotbalu. Jsem každopádně přesvědčen, že díru v defenzívě po jeho odchodu dokážeme zacelit. Stejně jako jsme se už v minulosti museli vyrovnat s množstvím hráčských odchodů a nalézt za ně adekvátní náhradu,“ okomentoval Benešův odchod klubový šéf Lukáš Vaculík.

„Zvažování to pro mne bylo velice těžké, protože jsem to v Jihlavě měl od prvního dne rád. Na všech úrovních jsem tu našel dobré a přátelské lidi. Nakonec jsem se rozhodl navázat na hráčskou kariéru v Sigmě a též být blíže svému rodinnému zázemí. Jsem samozřejmě strašně rád, že se s Jihlavou loučím s vědomím, že klub je nadále druholigový. Věřím, že se v této soutěži můžeme třeba už za rok střetnout. K mému rozhodnutí samozřejmě přispěly i rozvojové plány a ambice, která současná fotbalová Olomouc má. Rád bych byl jejich součástí a postupně zde v mládeži nastartoval i svoji trenérskou dráhu. Primárně zatím budu fungovat jako hráč, ale trenéřinu bych chtěl zkusit,“ okomentoval svůj návrat na Hanou Vít Beneš. Přejeme mu do dalších let mnoho sportovních i osobních úspěchů!

Pokračovat na další článek:



Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.

Přihlaste se k odběru zpráv do e-mailu, ať víte o všem důležitém.