Oba celky se naposledy střetly v prvoligovém ročníku 2017/18, kdy se v srpnu v Jihlavě zrodila bezbranková remíza, a v důležité odvetě, která se hrála zkraje prosince, domácí vyhráli 2:1. Pro Slovácko, které přípravu začalo ve středu pod vedením nového realizačního týmu v čele s hlavním trenérem Janem Jelínkem, půjde o první prověrku v letním bloku. Lze předpokládat, že v každém z poločasů v maximální možné míře prostřídá sestavu a dá příležitost novým tvářím v kádru.
„Přiznáváme, že pokud by nás oslovil jiný mančaft, než prvoligový, tak bychom uprostřed tohoto týdne přípravné utkání odmítli. Možnost vidět celý náš široký kádr v konfrontaci s hráči nejvyšší soutěže však jednoznačně vítáme a těšíme se na něj. Bude to pro naše hráče skvělá prověrka a pro nás trenéry výborný studijní materiál. I proto hodláme nasadit dvě jedenáctky. Zvlášť, když jsme v tomto týdnu šlápli do intenzity tréninků a v úterý kluci absolvují dvoufázový trénink. Předpokládáme, že nasadíme i některé fotbalisty, kteří v sobotu proti Žižkovu absentovali. Například Lacka či Omotoyeho,“ řekl nám k utkání asistent trenéra Vojtěch Šandera.
Ten je jedním ze čtyř exžižkovských trenérů v realizačním týmu FC Vysočina, tudíž nebylo možné se nezeptat na to, jak si zalaškoval pondělní los Chance Národní Ligy a jak jej hodnotí. „S Viktorkou jsme začali přípravu a začneme s ní i ligu. Asi to tak mělo být a není to náhoda,“ s úsměvem krátce okomentoval.


